Co znamená jedna čárka na těhotenském testu?

O čem přesně mluvíme, když se řekne těhotenský test?

Myslím, že mluvíme o malé plastové tyčince, která má schopnost změnit Váš život navždy, nebo přinejmenším jednu hodinu vytvořit napětí jako hororový film. Zajímavostí je, že princip těchto testů je hnán lidskou choriovou gonadotropinou (hCG), hormonem, který je produkován ve velkých množstvích těsně po oplodnění. Takže, když se těhotenský test ponoří do vzorku moči, všechny ty malé chemické reakce jsou spuštěny hCG, který je přítomen (nebo chybí) v moči.

Co znamená jedna čárka na těhotenském testu?

Jedna čárka na těhotenském testu obecně znamená, že test je negativní. Nebo přesněji, že v moči nebyl nalezen hCG. Ale co když je čárka jedva vidět? No, tady to začíná být zábavné. Protože někdy jeden proužek neznamená vůbec "ne". Někdy to může znamenat "možná" nebo dokonce "ano, ale ještě je příliš brzy na to, abych byl jistý." Důležitá je intenzita barvy čárek os nasvícení světla z určitého úhlu.

„Příliš brzy na test?“ Co to znamená?

Představte si, že jste včela. A právě jste zjistili, že jste těhotná. A rozhodli jste se to oznámit včelímu králi. Ale těhotenský test je tak trochu jako včelí král. Potřebuje určité množství hCG, aby si všiml, že jste těhotná. A to množství se zvyšuje každý den po oplodnění. Takže pokud zkoušíte příliš brzy, může být hCG přítomno, ale ne v dostatečném množství, aby o to test „věděl“.

„Duchové“ čáry na těhotenském teste

Výroba těhotenských testů je obdivuhodný výkon technické preciznosti, ale stále to není dokonalé. A tak se stává, že někdy, i když test ukazuje negativní výsledek, může se zdát, že tam je druhý proužek. Tento jev se nazývá „duchová“ čára. Ale nebojte se, to neznamená, že jste těhotná s duchem. Spíše to znamená, že světlo z určitého úhlu způsobuje odraz, což vytváří iluzi druhé čáry. Naštěstí, tento fenomén lze snadno odhalit prostým pohybem testu do jiného světla.

Pravděpodobnost falešných pozitivních nebo falešných negativních výsledků

Existuje několik příčin, které mohou vést k falešným výsledkům. Někdy může být test špatně proveden. Jiné příčiny mohou zahrnovat léky, které mění hladinu hCG, nebo dokonce některé zdravotní stavy. Ale obecně řečeno, těhotenské testy jsou poměrně přesné a falešné pozitivní nebo falešné negativní výsledky jsou vzácné.

Vzpomínám si na příběh, když se moje partnerka jednou testovala a objevila se jen jedna čára. Byli jsme trošku zklamaní, ale věděli jsme, že je příliš brzy pro spolehlivý výsledek. Pár dní později jsme test zopakovali a voila, objevily se dvě čáry! Byl to jeden z nejšťastnějších momentů v našem životě. Takže, pokud máte jen jednu čáru na vašem těhotenském testu, nezoufejte. Možná je jen příliš brzy!

Napsat komentář

*

*

*