Co se dělá na 15 leté prohlídce kluci?

Co se dělá na 15 leté prohlídce kluci?

Bez ohledu na to, zda je váš teenager chlapcem nebo dívkou, první teenagery jsou pro rodiče náročné. Ale myslím, že si všichni můžeme souhlasit, že pro chlapce jsou tato léta ještě o něco náročnější - jejich těla a mysl v tomto věku prochází dramatickými změnami. Pokud jste tady jako rodič 15letého chlapce, i přesto, že to může být náročnou dobou, je to také doba zásadního významu pro jeho zdraví a vývoj. Tento článek je zaměřený na to, co se děje při 15leté prohlídce chlapce a jak ji nejlépe připravit.

Očekávejte to neočekávané

Když si představíme první prohlídku našeho syna, může to být dosti strašidelná myšlenka. Za prvé, je tu celá otázka zrušení normálního rutinního zdravotnického dohledu a přesunutí se k více dospělým tématickým oblastem. Můj manžel Jiří se stále snaží zapomenout na okamžik, kdy mu náš syn pokládal nepohodlné otázky o dospělém zdraví. Ale i přes všechny tyto obavy je důležité si uvědomit, že to je zcela přirozený a nezbytný proces.

Fyzický vývoj a změny

V 15 letech začíná většina kluků procházet tím, co se medicínsky nazývá "vývojový růst". Toto je doba, kdy jejich tělo začíná rychle růst a vyvíjet se do těla dospělého muže. To zahrnuje vše od výšky a hmotnosti až po vývoj pohlavních orgánů. Je důležité, aby byla tato fáze správně sledována a kontrolována, aby se zajistilo, že jejich tělo se vyvíjí správně a že nejsou přítomná žádná zdravotní rizika.

Psychologický a emoční vývoj

Pokud jde o vývoj mozku a emoční dozrávání, puberta je obrovským skokem. Ve 15 letech může být emocionální a psychologický vývoj kluka stejně důležitý jako fyzický vývoj. To je období, kdy mohou začít experimentovat se svou sexualitou, jejich emoční dozrávání může způsobovat dramatické změny nálad a mohou začít projevovat první příznaky duševních zdravotních problémů, jako je úzkost nebo deprese.

Rady pro rodiče

A konečně, je to také doba, kdy můžete jako rodič cítit, že váš syn se od vás vzdaluje. Může se zdát, že se více zajímá o své přátele nebo svůj telefon, než o vás. Ale je důležité si uvědomit, že i když to tak může vypadat na povrchu, ve skutečnosti je tato doba jednou z nejdůležitějších ve vývoji vašeho syna a potřebuje vaši podporu možná víc než kdy jindy.

Napsat komentář

*

*

*