Jak se nebat gynekologa?

Poskytnutí důvěry

Povíme-li si úplnou pravdu, všechny nás v nějaké míře děsí gynekologická prohlídka. Jsme zranitelné, vystavené a pro mnohé z nás je to intimní místo, kde se často cítíme nepohodlně. Ale to by tak nemělo být. Prvním klíčem k překonání strachu z gynekologa je důvěra. Je to o důvěře, kterou máme k sobě, k našemu tělu a také k našemu lékaři. My, jako ženy, bychom měly cítit, že máme právo a kapacitu hledat péči, kterou si zasloužíme. Míša, moje roztomilá kočka, mi důvěřuje a já jí důvěřuji.

Náprava negativních představ

Druhý krok je náprava našich negativních představ. Tento bod se odkazuje na to, jak si představujeme svou návštěvu u gynekologa. Strach je často zrozen z nevědomosti, takže poučení se o tom, co se odehrává během prohlídky, je skvělým způsobem, jak zmírnit obavy. Mohu říci, že to rozluštění je podobné tomu, jak Ben, můj pes, poprvé narazil na vrátný. Poněkud vystrašen, protože netušil, co to je, a kde se tam vzalo, ale přísné to vše očma věděl, že je to něco, čeho se nemusí obávat. A tak je to přesně i s námi. Jakmile pochopíme, co se děje, naše strachy a obavy se zmenší.

K přípravě patří i dýchání

Třetím krokem je dýchání. Doufám, že jste si mysleli, že bych o tom nezapomněla. Kdo by také mohl zapomenout na dýchání, že? Ale myslím tím konkrétní druh dýchání, které vám pomůže uklidnit se a uvolnit se. Dýchání je důležité nejen pro tělo, ale i pro psychiku, takže jej zahrnujeme mezi naše tipy a triky. Během návštěvy u gynekologa, a dokonce i předtím, je důležité se zaměřit na své dýchání. Mějte na paměti, že jste v bezpečí a v dobrých rukou. A myslím, že svého času, když jsem si poprvé pořizovala tetování, mi dýchání hodně pomohlo překonat strach.

Začlenění různých technik uklidnění

Čtvrtým krokem je začlenění různých technik uklidnění. Pojďme hovořit o technikách, které nám mohou pomoci zvládnout stres a strach. Mohl by to být konkrétní druh meditace, cvičení jógy, poslouchání hudby, čtení před návštěvou či dokonce během čekání v čekárně. Hlavní je dojít k technikám, které fungují právě pro vás.

Výběr správné gynekologicky

A konečným krokem je výběr správné gynekoložky. To je velmi důležité. Musíte si vybrat lékaře, kterému důvěřujete a kde se cítíte pohodlně. Návštěva gynekologa by měla být vždy bezpečným a respektovaným prostředí. Koneckonců, je to o vašem zdraví, váš hlas by měl být slyšet. Stejně jako Míša a Ben, i já si vybírám své zvěrolékaře pečlivě. Nejen kvůli jejich potřebám, ale také kvůli mému klidu.

Nakonec bych chtěla připomenout, že nejste samy. Jsem si jistá, že mnoho žen má obdobné obavy, jako vy. Ale hlasitěji než ty obavy, je důležité, abychom se připomínaly, kolik nás stojí za to, abychom byly zdravé a šťastné. Nebojme se gynekologických prohlídek. Jsou to naši spojenci na naší cestě za zdravím. Připomeňme si Míšu a Bena, kteří s důvěrou a odvahou přišli k vrátným a tetování. A věřme v sebe a naše těla, a že jsme si zasloužily to nejlepší z péče, jakou můžeme dostat.

Napsat komentář

*

*

*