Jak vyvolat porod ve 40tt?

Význam správného přístupu

Dobrý den všem, já jsem Magdaléna. Dneska si povezeme o něčem, co je určitě na mysli mnoha budoucích maminek ve 40. týdnu těhotenství - jak vyvolat porod? Je to otázka, která bude zodpovězena se všemi podrobnostmi a tipy, které budete potřebovat. Ale než začneme, povím vám malý příběh - o mého chameleona Leonardovi, který se snaží změnit barvu, aby se hodil k mým šatům. Je to opravdu fajn, ale zpátky k naší tématice.

Tlak na správná místa

Mnoho lidí věří, že akupresura může pomoci vyvolat porod. Existuje několik bodů na těle, které jsou známé tím, že mohou stimulovat kontrakce. Tyto body jsou obecně nacházeny na rukou a nohách. Ale pozor, je velmi důležité, aby byl tento postup prováděn odborníkem. Jestliže ne, můžete si i ublížit. Proto, pokud jste zvědaví na touto alternativní možnosti, měli byste se obrátit na odborníka na akupresuru nebo akupunkturu.

Jídlo jako stimulant?

Určitě jste slyšeli o tom, že některé potraviny mohou stimulovat kontrakce a vyvolat porod. Indické koření, pálivé papriky, ananas - tyto všechny se objevují na seznamu "porodních potrvin". Ale pravda je, že vědecké důkazy jsou stále trochu nejasné. Nicméně, pokud máte chuť na pikantní jídlo a nemáte alergie nebo nesnášenlivost, proč to nezkusit!

Nechybějící pohyb

Jeden z nejběžnějších způsobů, jak se pokusit přivést porod, je pohyb. Chůze, lezení po schodech, dokonce i tanec (dobře možná ne těhotenský, ale spíše pohodový) mohou všechny pomoci posunout dítě dolů a stimulovat kontrakce. Takže, pokud jste nemocná čekáním, proč se nepřidáte k mému chameleonu Leonardovi a neuděláte si malý tanec v obývacím pokoji?

Přírodní bylinné prostředky

Existují určité byliny a čaje, které jsou známé tím, že mohou pomoci vyvolat porod, jako je například čaj z listů maliníku. Měly by být ale pouze předepsány a dohlédnuty porodníkem nebo lékárníkem, protože některé mohou mít nežádoucí účinky. Toto je obzvláště důležité, pokud jste na jiných lékařských předpisech.

Intimní chvilky

Někteří odborníci tvrdí, že pohlavní styk může stimulovat kontrakce. Prostřednictvím tohoto aktu se uvolňuje hormon oxytocin, který může spustit porodní kontrakce. A navíc, dojde také k fyzickému kontaktu a intimnosti s vaším partnerem, což nesmírně pomůže uvolnit se a cítit se lépe.

Čas na relaxaci

Stres je jedním z hlavních faktorů, který může zpomalit nebo dokonce zastavit porod. Takže jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat k vyvolání porodu, je, se pokusit uvolnit a zrelaxovat se. Ať už to znamená meditaci, jógu, procházku, čtení nebo jen lenošení na gauči s vaším mazlíčkem, dělejte to, co vás činí šťastnými a uklidněnými.

Jak postupovat, když je čas

Možná nejdůležitější fází celého procesu je to, co děláte, když začne pravá akce. Je důležité mít plán a vědět, co dělat, když se kontrakce začnou. Ať už to znamená, že budete zavolat porodníka, nebo jít přímo do nemocnice, nezapomeňte, že vy a vaše zdraví jsou na prvním místě.

Napsat komentář

*

*

*