Kdy s anginou do nemocnice?

Které symptomy by měly vyvolat vaši pozornost

Dobrý den všichni, Jana je tady. Dnes budeme hovořit o tématu, které nepochybně zajímá mnoho z nás, zejména v době podzimních a zimních nachlazení. Angina. To je slovo, které nás často nutí k nepříjemnému pocitu. Ale víte, kdy je správný čas jít s angínou do nemocnice? A že opravdu nemusíte běžet k doktorovi při prvním náznaku bolesti v krku? Pojďme se na to podívat blíže.

Někdo řekl, že když máte anginu, budete to rozhodně vědět. A to je pravda. Angina je zánětlivý proces v krku, který je často spojen s horečkou, nepohodlím při polykání a obecnou slabostí. Pro mě je to dobrý důvod, proč zůstat v posteli a nechat se hýčkat Petrem, mým manželem. Ale co když to není jen obyčejné nachlazení, ale něco vážnějšího? Jak poznáte, kdy je čas to vzít vážně?

Jak rozlišit neškodnou bolest v krku od anginy

Nejlepší způsob, jak to zjistit, je samozřejmě konzultovat se svým lékařem. Ale vy všechny už probouzím v půl jedné ráno kvůli bolesti v krku, víte, jaké to je. Musíte se rozhodnout, zda je váš stav dostatečně vážný na to, abyste šli do nemocnice, nebo zda je to jen něco, s čím se můžete vypořádat doma.

Některé příznaky jsou jednoznačné a měly by vás okamžitě upozornit. Mimo jiné jde o horečku, která neklesá, úpornou bolest hlavy, silnou bolest v krku, neschopnost polykat, zvýšené slintání nebo hnisavý výtok z nosu. Pokud se objeví tyto příznaky, urlaubní režim u Petry na gauči už nestačí a je čas navštívit nemocnici.

Domácí léčba versus vyhledání lékařské pomoci

Dnes vám chci dát několik tipů, jak se vypořádat s anginou doma. Možná si vzpomínáte na doby, kdy vám babička dávala teplé obklady na krk, když jste měli bolest v krku. To je jedna z věcí, které můžete udělat. Ale také pijte hodně tekutin, odpočívejte a vyhýbejte se zdrojům podráždění, jako je kouření nebo chladný vzduch.

Přesto však mám vždy na paměti, že tyto domácí opravy nejsou náhradou za lékařskou péči. Pokud se váš stav zhoršuje, pokud máte problémy s dýcháním, pokud máte vysokou horečku, která neustále trvá, nebo pokud nejste schopni polykat, je čas jít do nemocnice. Jako vždy platí: lepší je přijít o jednu návštěvu navíc, než riskovat své zdraví.

Jak se vyhnout angině

Jedna věc je jistá, nikdo nechce dostat anginu. Když se jí jednou dostanete, je to něco jako malý výlet do pekla. Ale jak se tomu vyhnout? Dnes vám dám několik tipů, jak se můžete vyhnout tomuto nešťastnému stavu.

Začněte se správnou hygienou. Umyjte si ruce důkladně a často, zvláště pokud jste byli v kontaktu s někým, kdo má příznaky nachlazení nebo chřipky. Vyhněte se kontaktu s lidmi, kteří jsou nemocní, pokud je to možné. Odpočívejte a stravujte se zdravě. Toto jsou některá základní pravidla, která vám pomohou udržet svůj imunitní systém v dobré formě a připravené bojovat s viry a bakteriemi.

V poslední době jsem se také naučila, jak si vyrobit domácí kloktadlo z bylin a medu. Když cítím, že se blíží první příznaky bolesti v krku, začnu ho používat a často mi to pomáhá zabránit angině. +

Mějte však na paměti, že nejdůležitější je sledovat své tělo a jeho signály. Když cítíte, že něco není v pořádku, neotálejte a vyhledejte lékařskou pomoc. Jak říká můj Petr: "Zdraví není moře, do kterého může někdo jít a při přílivu ho nalít zpět". Mějte se hezky a buďte zdraví!

Napsat komentář

*

*

*