Co se dělá na check in v porodnici?

Co můžeme čekat na recepci porodnice?

Abyste přišli do porodnice a nebyli jste překvapeni, jsem se rozhodla vytvořit tento úplný průvodce check-inem do porodnice. Tak si představte, máte termín porodu a najednou se všechno začne dít. Vy, máma, jdete do porodnice. Ale co vás tam čeká?

Jestliže jste prvorodička, určitě to může být trochu děsivé a je možné, že nevíte, co máte čekat. Já si pamatuji, jak jsem byla nervózní, když jsem šla do porodnice s prvním dítětem. Byla jsem jako změť nervů. Ale věřte mi, je lepší být připravený na to, co vás čeká a mít aspoň trochu představy o tom, co přijde.

Zavazadlo pro porodnici

První věc, kterou musíte mít připravenou, je suitovat taška. Měla by obsahovat vše, co budete potřebovat pro sebe i pro vaše novorozence. Zahrnuje věci jako oblečení pro vás a pro dítě, pleny, hygienické potřeby, kosmetiku a jídlo.

Je důležité mít s sebou vše, co potřebujete, protože po dobu, kdy budete v nemocnici, nebudete moci jít domů. Takže je dobré si předem vše připravit. Já jsem byla tak nervózná, že jsem si myslela, že jsem zapomněla něco důležitého, takže jsem měla tašku připravenou už týden před termínem.

Registrace a dokumenty

Když dorazíte do porodnice, musíte se nejprve zaregistrovat na recepci. Budete potřebovat nějaký doklad totožnosti, zdravotní kartu a potvrzení od svého gynekologa. Takže nezapomeňte mít tyto dokumenty s sebou. Já si pamatuji, jak jsem přišla do porodnice a úplně jsem zapomněla na svou zdravotní kartu. Musela jsem poslat manžela domů, aby mi ji přinesl.

Na recepci vás přivítá sestra, která vás provede celým procesem registrace. Je to velmi jednoduchý proces a neměli byste se bát žádných komplikací. Ona vám také řekne, kde máte jít a co máte dělat dál.

Měření a monitorování

Poté, co jste se zaregistrovali, budou vás pravděpodobně vzít do místnosti, kde vás budou měřit a monitorovat. Zde sestry zkontrolují vaše vitální znaky, jako je teplota, tepová frekvence a krevní tlak. Také vás nejspíš posadí na monitor, aby zkontrolovaly srdeční frekvenci dítěte.

V tuto chvíli si možná budete připadat trochu jako v laboratoři, ale je to v pořádku. Všechny tyto testy jsou důležité, aby se ujistily, že jste v dobrém zdravotním stavu a že je s vaším dítětem vše v pořádku. Můj manžel se bál, že se mi něco stane, takže se těšil, když mě viděl na monitoru. Myslím, že mu to dodalo trochu klidu.

Pokoj

Pokud je vše v pořádku, přivedou vás do vašeho pokoje. Pokud byla vaše těhotenská péče bez komplikací, pravděpodobně budete umístěni do obyčejného porodního pokoje pro zdravé těhotné ženy. Vaše pokoje budou mít základní vybavení, včetně postele, nočního stolku, osvětlení, vany a záchodu.

Je důležité, abyste se ve svém pokoji cítili pohodlně, protože tu pravděpodobně strávíte několik hodin, než přijde čas k porodu. Já jsem se v pokoji cítila trochu nervózně, ale sestra mi pomohla se usadit a uklidnit. Myslím, že je důležité, abyste si vzpomněli, že je to váš prostor a že vám může být co nejpohodlnější.

Čekání na porod

Někdy je třeba trochu čekat, než se porod opravdu rozjede. To je naprosto normální a je důležité, abyste zůstali klidní. U mě trvalo tři hodiny, než se porod opravdu začal, ale já si pamatuji, jak mi bylo řečeno, že je to normální a že bych měla zůstat klidná.

Během tohoto času můžete dělat, co vás baví. Můžete číst knihu, poslouchat hudbu nebo sledovat televizi. Já jsem se rozhodla pro čtení knihy. Pomohlo mi to uklidnit a zaměstnat mysl.

Příchod lékaře

Během porodu budete pod dohledem lékaře, který se postará o vás a vaše dítě. On vás bude pravidelně navštěvovat a sledovat vývoj vašeho porodu. Bude také schopen odpovídat na jakékoliv otázky, které byste mohli mít.

Je důležité mít důvěru ve svého lékaře a vědět, že se o vás postará. Já si pamatuji, jak jsem se cítila v bezpečí, když můj lékař přišel a jasně mi vysvětlil, co se děje. Myslím, že je to opravdu důležité pro všechny těhotné ženy, aby měly takového lékaře, kterému mohou důvěřovat.

Po porodu

Po porodu budete pravděpodobně unaveni a budete potřebovat odpočinek. Nemocnice vám poskytne místo, kde se můžete uklidnit a strávit první chvíle se svým novým dítětem. Také vám poskytnou vše, co budete potřebovat pro péči o své novorozence, včetně plen, oblečení a hygienických potřeb.

Já si pamatuji, jak jsem byla unavená po porodu, ale i tak jsem byla plná energie a radosti z toho, že máme s manželem prvorozenou dceru. Prožívala jsem ten nejkrásnější pocit na světě, který stojí za všemi těmi obtížemi a strachy, které může těhotenství a porod přinést. Věřte mi, když vám říkám, že je to zážitek, který nikdy nezapomenete a který stojí za všechnu tu námahu a strach.

Napsat komentář

*

*

*