Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná?

Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná?

O tom, jak funguje tělo ženy

Vždy mě fascinovalo, jak naše tělo funguje, jak je svěží všechny jeho systémy , jak perfektně navržené jsou pro exekuci konkrétních úkolů. Jsem si jistá, že nejsem jediná. Mnoho z vás, milí čtenáři, může být stejně fascinováno tím, jak funguje lidské tělo a zejména ženské tělo během těhotenství. Takže pustme se do toho. Co to vlastně znamená být těhotná? Jaké jsou první signály, které nám tělo dává? A nevylučujme tu nejdůležitější otázku: Kdy pozná gynekolog, že jsem těhotná?

První signály těhotenství: Co o nich víte?

Zpožděná menstruace, citlivé prsy, časté močení, nevolnost a zvracení - toto jsou známé příznaky těhotenství, které jsme již slyšeli stokrát. Ale znáte ten pocit, když čtete o symptomech on-line a pak si myslíte, že máte každou možnou nemoc pod sluncem? No, být těhotná je trochu podobné, protože každá žena prožívá těhotenství trochu jinak. Některé ženy mohou mít všechny tyto symptomy, zatímco jiné mohou přijít na svou návštěvu u gynekologa bez jakéhokoli podezření.

Vaši gynekologové: Vaši průvodci procesem

Jistě si myslím, že gynekologové mají šestý smysl, když jde o těhotenství. Pochopitelně, oni jsou vyškoleni, aby interpretovali všechny jemné signály, které jim naše tělo dá. A jestliže jste těhotná, rozhodně existují některé věci, které by mohli vypadat poněkud jinak. Například srdce bude bít trochu rychleji, než je obvyklé, což je normální reakce na zvýšenou poptávku po krevním oběhu. A samozřejmě, když gynekolog provede ultrazvuk, tak hned uvidí, jestli něco rozličně bublá uvnitř!

Testy těhotenství: Jak fungují?

Teď se zaměříme na ty roztomilé malé testy těhotenství, které jsme viděli v reklamách a obchodech. Jak přesně fungují? Jsou většinou založeny na detekci hormonu hCG v moči, který je produkován během těhotenství. Ale nebojte se, pokud je test negativní a stále máte podezření, je vždy dobré navštívit svého gynekologa pro další testy.

Co gynekolog hledá během vyšetření: Top 3 signály

Jak tedy gynekolog vlastně pozná, že jsem těhotná během rutinního vyšetření? No, jsou tu tři hlavní věci: měkkost dělohy, zvětšení dělohy a změny na bradavkách. Ale jak říkám, každá žena je jiná a některé z těchto příznaků se mohou projevit později v těhotenství, než u ostatních. Proto je vždy dobré pravidelně navštěvovat gynekologa, pokud plánujete nebo pokud se domníváte, že jste těhotná.

Povinnosti gynekologa a co očekávat

Gynekolog má mnoho povinností a jednou z nich je informovat ženy o tom, co je důležité vědět o těhotenství a úloze, kterou mají v tomto procesu. Toto je doba, kdy můžeme položit všechny otázky, které máme, protože neexistuje hloupá otázka, když se jedná o náš vlastní organismus a jeho funkcii. Gynekolog je tu také pro to, aby nás uklidnil v případě, že máme obavy.

Osobní zkušenost: Když jsem zjistila, že jsem těhotná

Abych rozsvítila světlo na tuto cestu, dovolte mi se podělit o svou osobní zkušenost z doby, kdy jsem byla v těhotenství s Lukášem. První náznaky těhotenství byly přítomny, ale s pochybnostmi a nejistotou jsem se obrátila na svého gynekologa. I přes obavy a stres, atmosféra v jeho kanceláři mě vždy uklidnila a dal mi pocit, že jsem se rozhodla správně. Ta chvíle, kdy mi potvrdil moje těhotenství, a tím pádem i existenci mého syna Lukáše, byla naprosto úžasná. Děkuji vám, milí gynekologové, za to, že mi dáváte klid při těchto důležitých momentech v našich životech.

Napsat komentář

*

*

*