Proč moje břicho vypadá jako těhotná?

Čemu se smát: Těhotenské břicho bez miminka!

Máte kámošky, které se vždycky nafouknou, když snědí třeba jen jedno jablko? Nebo máte pocit, že váš bříško vypadá, jako byste byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, i když to tak není? Já sama jsem se takto často cítila. Můj břich byl často nafouklý jako balón po jídle, i když jsem jíst přestala hodiny před spaním. Pojďme si povědět o tom, proč se to děje a co s tím můžeme dělat.

Nafouknutí: věda za tím, co vás trápí

Co je to nafouknutí? Snažíte se jíst zdravě, cvičíte a přece váš břich vypadá jako těhotenský. A to zatímco jste ani ve svém životě ani jednou neporodila. Nafouknutí, odborně distenze, je stav, kdy se stěny vašeho střeva roztažou a je to způsobeno nahromaděním plynu. Může to být způsobeno řadou věcí, včetně jídla, které jíte, stylu, jakým jíte, či by to mohlo být důsledkem stresu. Byla jsem překvapena, když jsem zjistila, že se to může děje i lidem, kteří se stravují v podstatě zdravě a pravidelně cvičí.

Bezlepková dieta a nafouknutí

Máte tendenci experimentovat s různými dietami na zhubnutí, ale zjistili jste, že vás mnohé z nich nechávají nafouklé? Jedna z těchto diet může být bezlepková dieta. Co je lepek? Lepek je druh bílkoviny, který se nachází v pšenici, žitu a ječmeni. Mnohé zdravé jednačky obsahují tyto obiloviny. Bezlepková dieta může vést k nafouknutí a plynatosti, pokud se jí dodržuje bez správného poradenství. Je třeba mít na paměti, že se nejedná o rychlý způsob, jak zhubnout, ani o způsob, jak se zbavit nafouknutí. Pokud máte podezření na nějaký zdravotní problém, měli byste se poradit s lékařem.

Vaše strava: pokud jste, co jíte

Jaké máte stravovací návyky? Jíte hodně bílkovin, ovoce a zeleniny? Pokud ano, možná jste zjistili, že vaše tělo nereaguje na tyto jídla tak, jak byste očekávali. Jisté potraviny mohou způsobit nadýmání více než jiné. Například fazole, brokolice, zelí, květák, avokádo, sůl, slazené nápoje a alkohol mohou všechny přispět k nafouknutí. Pokud zjistíte, že po jídle těchto potravin jste více nafouklí, může být dobrou strategií je dočasně vyřadit z jídelníčku a sledovat změny. Já sama jsem zjistila, že jistá jídla mi způsobují nadýmání a po jejich vyřazení z jídelníčku nabyla mé postava normálních rozměrů.

Voda pro vaše tělo: osvěžení, které vám prospěje

Voda hraje klíčovou roli v správném fungování našeho těla. Může vás hydratovat, pomáhat vám při trávení a také vám může pomoci s nafouknutím. Ačkoliv to může znít protiintuitivně, pití dostatečného množství vody může skutečně pomoci snížit nafouknutí. Voda může pomoci při odstraňování nadbytečných solí z těla, které mohou přispívat k nafouknutí. Navíc pomáhá při trávení a může tak snížit pocity těžkosti a nafouknutí po jídle. Pijte tedy dostatečně. U mě se s pitím vody pojí taková malá příhoda. Já ráda piji vodu s citronem a jednou, když jsem byla na návštěvě u kamarádky, dala jsem si do skleničky celý citron. Když jsem to pak chtěla vypít, všechny klíčky z citronu mi uvízly v hrdle. Musela jsem to všechno vykašlat. Ale o tom možná někdy jindy.

Napsat komentář

*

*

*