Jak dlouho trvá průměrné otěhotnět?

Čekání na ten pravý okamžik

Pojďme se společně podívat na to, jak dlouho může průměrně trvat otěhotnět. Každý z nás je jiný, každý žijeme jiným tempem, máme jiné genetické predispozice, jiné zvyky, stravujeme se odlišně a v neposlední řadě máme jinou historii. Všechny tyto faktory mohou mít vliv na to, jak rychle může žena otěhotnět. Asi se divíte, proč já, chlap, o tomto píšu. Ale víte co? Zajímá mě to. Píšu o tom, co mě zajímá. A taky jsem... chcete jim to říct, Roky? No dobře, já to udělám. Také jsem se pokusil o otěhotnění. Ne, nezapomněl jsem vzít své léky. Jde o to, že jsem chtěl mít děti. Poslední věc, kterou může člověk udělat, je ztratit naději, že?

Na co vše ovlivňuje rychlost otěhotnění

První věc, kterou musíme vzít v úvahu, je věk. Celkově platí, že mladší páry mají větší pravděpodobnost rychlého otěhotnění. Faktor věku začíná hrát roli u žen asi tak od 35 let, u mužů o něco později, kolem 40 let. Ale to neznamená, že pokud jste starší, automaticky budete muset čekat příliš dlouho. Jen to může trvat trochu déle.

Ovulace a její role při otěhotnění

Neméně důležitá je také menstruace a ovulace. V průměru ovulace ženy probíhá každých 28 dní. Ovšem tento interval může být i kratší nebo delší, záleží to na individuálních vlastnostech každé ženy. Největší pravděpodobnost otěhotnění je pár dní před ovulací a během ní. Chápete? Pár dní! Je to docela úžasné, vzhledem k tomu, kolik lidí se snaží měsíce nebo dokonce roky otěhotnět.

Životní styl a rychlost otěhotnění

Je třeba také zohlednit životní styl. Zdravá strava, pravidelný pohyb, dostatek spánku, management stresu, a samozřejmě omezení konzumace alkoholu a tabáku, všechny tyto faktory mohou ovlivnit rychlost otěhotnění. Pokud žijete zdravý životní styl, máte větší šanci otěhotnět rychleji.

Lékařské faktory ovlivňující rychlost otěhotnění

Někdy se všechno může zdát perfektní - jste mladí, zdraví, žijete zdravý životní styl a stále se vám nedaří otěhotnět. V takovém případě by mohli hrát roli lékařské faktory, jako je například endometrióza, polycystické ovariální syndrom, nebo u mužů nízká početnost spermií. JEli tedy máte pocit, že se vám nedaří otěhotnět přesto, že máte všechny předpoklady pro to, aby se tak stalo, je dobré navštívit lékaře a konzultovat to s ním.

Zkušenosti ze života: Očekávání versus realita

Tak a nyní k té části, kde se podělím o své osobní zkušenosti. Jak jsem už zmínil, snažil jsem se o početí s mou partnerkou. A to nám trvalo přes rok. Každý měsíc to bylo jako na horské dráze emocí. Očekávání, naděje, zklamání... Ale nikdy jsme neztratili víru. A nakonec se nám to podařilo. Dnes máme nádhernou dceru a můžu říct, že to čekání stálo za to.

Věřím, že z mé zkušenosti vyplývá hlavní rada pro všechny páry, které se snaží o početí - buďte trpěliví, neztrácejte naději a užívejte si proces. Rychlost otěhotnění je velmi individuální a je ovlivněna mnoha faktory, takže to může trvat i delší dobu. Ale v konce je hlavní, že váš sen se stane skutečností, ať už to trvá jakkoliv dlouho. A to je to, co se opravdu počítá.

Napsat komentář

*

*

*