Jak co nejrychleji otěhotnět?

Chápu vaši touhu po těhotenství

Každou z nás to někdy zasáhne - touha po těhotenství, po tom být maminkou. Vždyť je to takové malé zázraky života. Ale jak to všechno rychle uspíšit? Jak co nejrychleji otěhotnět? To je otázka, kterou mi klade mnoho žen a já jim vždy říkám, že každý organismus je jedinečný a tedy každá žena má svůj čas. Ale jsou zde určité tipy a triky, které vám mohou pomoci urychlit tento proces. Tak pojďme na to.

Poznej svůj menstruační cyklus

Poznání vašeho menstruačního cyklu je prvním a nejdůležitějším krokem, který může vést k rychlejšímu otěhotnění. Den 1 vašeho cyklu je první den, kdy máte menstruaci. Ovulace, kdy dojde k uvolnění vajíčka, se obvykle děje kolem dne 14. (To je samozřejmě přibližné datum, u každé ženy se to může lišit.) A to je váš nejplodnější den. Sex během těchto dnů je pravděpodobně nejúčinnější cestou k otěhotnění. Ale jak poznat, kdy ovulujete? Existují určité příznaky a symptomy, které vám mohou napovědět, jako je například zvýšená bazální teplota těla, změna konsistence a barev hlenu, nebo i určité pocity v podbřišku. Zkuste si udělat ovulační test nebo sledovat tyto změny, pokud si nejste jistá svým cyklem.

Vytvoř jídelníček pro plodnost

Naše strava může hrát velkou roli v naší plodnosti. Existuje několik potravin, které byly prokázány jako prospěšné pro plodnost, jako jsou potraviny bohaté na antioxidanty, tuky a železo. Zkuste zařadit do své stravy ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny a ořechy. Vyhněte se nadměrnému konzumování rafinovaných sacharidů a trans tuků. Nezapomeňte také na dostatečný přísun tekutin - hlavně vody. A poměrně neznámý fakt je, že pravidelné konzumování plnotučných mléčných výrobků také podporuje plodnost.

A co vitamíny a doplňky stravy?

Myslím, že to je rozsáhlé téma a zaslouží si vlastní odstavec. Vitamíny a doplňky stravy mohou skutečně napomoci k lepší plodnosti. Ačkoliv vaše tělo je schopné produkovat některé vitamíny a minerály, některé musí pocházet z naší stravy. A u některých žen, které mají nedostatečný přísun těchto nutričních látek, může to ovlivnit jejich plodnost. Existují speciální vitamíny pro těhotné a ženy snažící se otěhotnět, které obsahují všechny důležité látky, jako jsou kyselina listová, železo, vápník a vitamíny B. Můžete se také poradit se svým gynekologem, jaký doplněk by byl pro vás vhodný.

Životní styl, který podporuje plodnost

Kromě stravy a znalosti vašeho cyklu může vaše plodnost ovlivnit i váš životní styl. Přestože byste mohly mít pocit, že jste v této oblasti bezmocné, opak je pravdou. Zkuste se zaměřit na snížení stresu, dostatek spánku, pravidelné cvičení a omezení kofeinu a alkoholu. Pokud kouříte, je čas to změnit. Kromě toho, že kouření je škodlivé pro vaše zdraví, může také snižovat vaši plodnost.

Sexuální zdraví a postavení

Sexuální zdraví je samozřejmě klíčové pro otěhotnění. Ale nejen to, i vaše postavení během sexu může hrát roli. Někteří odborníci tvrdí, že postavení "muž nahoře" je nejefektivnější pro otěhotnění, protože umožňuje hlubokou penetraci. Ale nemějte strach, žádné postavení není "špatné" a nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně a uvolněně.

Jak vidíte, otěhotnění je víc než jen sex. Je to kombinace mnoha faktorů, které se mohou zdát komplikované, ale ve skutečnosti jsou to jen malé změny ve vašem životním stylu. A pamatujte, nejdůležitější je být v pohodě a mít trpělivost. Každá žena je jiná a některé otěhotní hned, zatímco jiné budou potřebovat více času.

Snad jsem vám tento proces ulehčila a přála bych vám hodně štěstí na vaší cestě k těhotenství. Nezapomeňte se mi ozvat, až se vám to podaří!

Napsat komentář

*

*

*