Jak se žena cítí v těhotenství?

Začátek dobrodružství: objevování těhotenství

Očekávání dlouhého dobrodružství jmenovaného těhotenství je pokaždé vzrušující. Pamatujete ten moment, kdy vám test potvrdil, že budete matkou? Bylo to něco neskutečného! Jakub a já jsme neskutečně šťastní, že čekáme dalšího člena naší rodinky. Ten malý plusek na těhotenském testu se stal znamením velké změny v našem životě.

První trimestr: radost a strach zároveň

První trimestr představuje celé spektrum emocí. Úžasné pocity štěstí a očekávání se mísí se strachy a nejistotou. A na těle se začínají projevovat první změny - rostoucí prsa, únava, nevolnost. Jakub mi v této fázi hodně pomáhal – objímal mě, když mi bylo špatně, a trpělivě snášel moje náhlé změny nálad.

Druhý trimestr: Neustále rostoucí bříško

Druhý trimestr je často nejpohodlnější. Některé nepříjemné příznaky začaly ustupovat a bříško začalo růst. Každý den se mi zdálo, že jsem trochu větší. Bylo to zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. A vidět na ultrazvuku naše malé miminko bylo neskutečné.

Ranní nevolnost a jak ji zvládat

Ranní nevolnost je jedním z těch těhotenských příznaků, který může být opravdu těžký. Ale jak jsem zjistila, existují způsoby, jak s ním lépe zvládnout. Jíst malé porce často, zůstat hydratovaný a vyhýbat se potravinám, které vám způsobují nevolnost, byly triky, které jsem našla užitečné.

Těhotenské chutě: cítím se jako zvíře

Pamatujete si na ty bizarní chutě, které měla moje maminka, když byla těhotná se mnou? Jakub mi často připomíná, že jsem si určitě prošla několika zvláštními fázemi! Ale víte co je zvláštní? Tyto chutě mají smysl! Tělo si říká o to, co potřebuje pro růst miminka, takže není divu, že máme tak zvláštní chutě.

Noční můry a podivné sny: další těhotenské potěšení

Podivné sny a noční můry jsou další zajímavou stránkou těhotenství, kterou jsem začala procházet. Proč? No, jak můj mozek zpracovává všechny ty nové informace a pocity, zdá se, že si dělá svou práci i ve spánku. Některé sny byly docela směšné, ostatní... no, řekněme, že jsem byla ráda, když jsem se probudila.

Poslední trimestr: Příprava na dlouhý sprint

Poslední trimestr byl stále více o přípravě na porod. Moje tělo se připravovalo na ten velký den a já se cítila plná naděje a také nervozity. Bylo úžasné cítit, jak se naše miminko pohybuje a kopá. Každý den jsem se cítila více spojená s naším malým zázrakem.

Porod: Hon na poklad

A pak byl tu ten velký den. Jak jsem mohla zapomenout na tu bolest, napětí a emoční horskou dráhu? Ale víte co? Stálo to za to. Když jsem poprvé uviděla naše malé miminko, věděla jsem, že bych to za nic na světě nevyměnila. Byl to ten nejkrásnější okamžik mého života. A celý ten proces, celé to dobrodružství těhotenství mě učilo, jak silná a schopná jsem.

Napsat komentář

*

*

*