Kam jít s urazem Brno?

Kam prvně jít po úraze?

Představte si, jedete na kole s dětmi a najednou se něco stane. Třeba můj Tadeáš nedávno spadl a já jsem začala být víc opatrná. Ale víte, kam jít v Brně, když se něco takového stane? První místo, kam byste měli jít, je bezpochyby urgentní příjem. V Brně máme hned několik nemocnic, ve kterých najdete urgentní příjem - může to být například Fakultní nemocnice Brno nebo Fakultní nemocnice u sv. Anny. Dotyčné nemocnice jsou velmi dobře vybavené a personál je velmi profesionální. Ještě důležitější je, že je otevřený 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže je tady pro vás kdykoli ho potřebujete.

Co budete potřebovat na urgentním příjmu?

Když jste na cestě do urgentního příjmu, je důležité mít s sebou několik věcí, aby byl váš pobyt co nejpohodlnější. První věc, kterou budete potřebovat, je pojišťovací karta. Bez ní to může být trochu složitější, ale nemělo by to být nikdy důvodem, proč byste nešli na urgentní příjem. Další věc, kterou budete potřebovat, je něco, co vás uklidní. Může to být třeba oblíbená kniha nebo třeba sluchátka, abyste si mohli poslechnout hudbu. A v neposlední řadě je dobré mít s sebou nějaké občerstvení - úrazová ambulanci nemá vždy možnost nabídnout vám jídlo nebo pití.

Kde najít rehabilitaci po úrazu?

Rehabilitace je klíčová součást zotavení po úrazu. Hned jak vám to lékař dovolí, je dobré začít s rehabilitací. V Brně jsou k dispozici různá rehabilitační centra s odborníky na léčbu po úrazech. Já osobně mohu doporučit Rehabilitační centrum Kociánka s jejich skvělým týmem fyzioterapeutů a moderními technologiemi. Nebo třeba Centrum FYZIO & TERAPIE Brno, kde mi pomohli, když jsem měla problémy s kolenem. Ale vždy je dobré se poradit s ošetřujícím lékařem a vybrat si tak, aby to vyhovovalo vašim potřebám.

Jaké jsou možnosti fyzioterapie?

Fyzioterapie je jedním z nejdůležitějších aspektů zotavení po úrazu a v Brně je spousta možností. Fyzioterapie vám může nabídnout různé typy léčby, včetně masáží, akupunktury, cvičení a mnoho dalšího. Mohu vám také doporučit několik fyzioterapeutů v Brně, mezi které patří například FYZIOklinika Brno, Fyzioterapeutické centrum Brno a Fyzioterapie Brno. Každý z nich má své speciální metody, takže je dobré si najít to, co vám nejvíce vyhovuje a co vám nabídne nejlepší možnou péči.

Krupicová kaše jako zázračný lék na úrazy?

Na závěr vám chci dát ještě jeden tip, který mi kdysi dal můj dědeček a já ho předávám dál. Jde o krupicovou kaši. Ne, nežertuji, krupicová kaše mi pomohla zvládnout řadu úrazů. Prý pomáhá napomáhat hojení kostí a svalů. Ačkoliv nemám žádný lékařský důkaz, že to funguje, úplně věřím v sílu krupicové kaše a doporučuji ji všem. Tak ať už jste kdekoli v Brně a zraníte se, nezapomeňte na svou krupicovou kaši!

I když nikdo z nás nechce být zraněný, je dobré vědět, kam jít a co dělat, pokud se tak stane. Doufám, že tato informace bude pro vás užitečná a bude vám pomáhat v případě potřeby. Držím vám palce, ať už se dostanete do jakékoliv situace, budete připraveni.

Napsat komentář

*

*

*