Jak si urychlit porod?

Přirozené metody pro urychlení porodu

V posledních týdnech těhotenství může být očekávání dítěte náročné – je to jako čekat na velký den, kdy se konečně potkáte s vaším malým. Pokud už nemůžete čekat a chcete urychlit porod, existují přirozené metody, které můžete vyzkoušet. Nejprve bych chtěla zdůraznit, že je třeba konzultovat jakékoli metody s ošetřujícím lékařem nebo porodní asistentkou.

Mezi tyto metody patří cvičení jako jógové pozice, které pomáhají připravit tělo na porod. Můžete také vyzkoušet akupresuru, kterou některé ženy považují za účinnou. Mějte na paměti, že žádná metoda není zaručená a porod začne, když je tělo a dítě připravené.

Vliv sexu, kurkumy a melounů na urychlení porodu

Sex je jednou z nejznámějších metod pro urychlení porodu. Důvodem je, že sex může způsobit kontrakce díky hormonům obsaženým v semeni. Také orgasmus může vyvolat kontrakce. Nicméně, tato metoda je vhodná pouze v případě, že nemáte žádné komplikace v těhotenství.

Kurkuma a melouny jsou také uváděny jako potenciální pomocníci, ale výzkum ještě nepotvrdil jejich efektivitu. Jako vždy, konzultace s lékařem je nezbytná.

Homeopatie a bylinné čaje

Pokud jste nakloněni alternativní medicíně, zvažte homeopatické léky, které mohou pomoci urychlit porod. Někteří odborníci na homeopatii doporučují léky jako Caulophyllum nebo Cimicifuga. Opět platí, že je třeba konzultovat ošetřujícího lékaře nebo porodní asistentku.

Bylinné čaje, jako je malinový list, mohou také pomoci urychlit porod. Malinový list je na podporu porodu známý po staletí. Působení tohoto čaje spočívá především v uvolnění a tonizaci dělohy.

Metoda EPO (Evening Primrose Oil) a ananasová diéta

Jednou z dalších metod je Evening Primrose Oil (EPO), což je olej z rostliny nazývané večerní slečna. Některé ženy věří, že tento olej zkrátí dobu porodu tím, že změkčuje děložní čípek.

Jídlo může také hrát roli v urychlení porodu. Ananas je známý svými účinky na zlepšení kontrakce dělohy díky obsahu bromelainu. Ale pozor, abyste nepřešla tuto metodu se zápisem do Guinnessové knihy rekordů v pojídání ananasů.

Procházky a fyzická aktivita

Chůze je také jednou z doporučovaných metod pro urychlení porodu. Procházka může pomoci dítěti se zařadit do správné polohy a tím vyvolat kontrakce. Ale nezapomeňte, nejste na maratonu, takže se nesnažte přehánět.

Jiné formy fyzické aktivity, jako je jóga nebo plavání, také mohou pomoci. Ale i zde platí pravidlo - poslouchejte své tělo a nepřehánějte to.

Animální terapie a jiné tradiční metody

Máte doma psa? Procházky s ním mohou být také účinnou metodou pro urychlení porodu. Studie prokázaly, že interakce se psy snižuje stres, což může pomoci tělu připravit se na porod. Nicméně, pár minut nějaké té hry s míčkem je více než dost.

Citrusy, pikantní jídla a další tradiční metody jsou také populární, ale jejich účinnost není podložena vědeckým důkazem. Je důležité nezapomínat na bezpečnost a cítit se při jakékoliv metode dobře.

Relaxace a meditace

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitý tip je zaměření na relaxaci a meditaci. Stres a nervozita mohou naopak zpomalit porod, takže udržování klidné mysli a těla je důležité. Meditativní techniky, jako je dýchání nebo vizualizace, mohou být velmi účinné.

Zajímavé je, že ve starověkém Egyptě, ženy před porodem chodily do speciálních "porodních domů", kde si mohly odpočinout a připravit se na porod v klidném a pohodlném prostředí.

Bez ohledu na to, kterou metodu si vyberete, je důležité ji vždy diskutovat se svým lékařem a porodní asistentkou. A pamatujte, každá žena a každé těhotenství je jedinečné, takže to, co funguje pro jednu ženu, nemusí nutně fungovat pro druhou.

Konec konců, nejdůležitější je, aby se dítě narodilo zdravé a vy jste se cítila dobře. A ať už vám pomůže procházka, sex, ananas nebo meditace, všechno je to součástí té neuvěřitelné cesty, která vás čeká. Svou cestu jsem se také snažila usnadnit různými metodami a každá z nich mi přinesla jedinečný zážitek a pocit blízkosti s miminkem.

Užijte si poslední okamžiky těhotenství, ať už je trvá jak dlouho chcete. Jste silná a úžasná žena a já vám držím palce na této nádherné cestě.

Napsat komentář

*

*

*